Nowe wyzwania dla młodego zespołu Częstochowianki Częstochowa w II lidze kobiet

Zespół siatkówki kobiecej Częstochowianka Częstochowa, po przebojowym sezonie 2023/2024, wznowi swoją aktywność i zmierzy się z rywalami na arenie II ligi kobiet. Obecny skład drużyny składa się głównie z młodych zawodniczek, które mają za zadanie utrzymanie drużyny na centralnym poziomie rozgrywek. Jak potwierdziła Anita Feć-Krzyczmonik, trenerka drużyny, w wywiadzie dla Telewizji Orion, najważniejszym celem jest utrzymanie pozycji na tym poziomie i stopniowe odbudowywanie sił drużyny.

Poprzedni sezon okazał się niezwykle wymagający dla klubu Częstochowianka Częstochowa. Klub borykał się z problemami finansowymi, co doprowadziło do sytuacji, w której musiał walczyć o swoje miejsce w lidze. Większość graczy opuściła klub, a także dotychczasowy trener. Pomimo oparcia na bardzo młodym składzie, nie udało się utrzymać klubu w I lidze kobiet.

Anita Feć-Krzyczmonik podkreśla, że cieszy się, iż klub nadal pozostaje w grze na centralnym poziomie. Zaznacza, że poprzedni rok był trudny, ale zespół pokazał siłę utrzymując się na tym poziomie. Zapytana o plany na nadchodzący sezon, trenerka przyznała, że z pewnością drużyna musi się odbudować sportowo. Skład drużyny zmienił się prawie całkowicie – teraz składa się głównie z młodych, niedoświadczonych zawodniczek, które w ubiegłym roku wystąpiły w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorek.