Koalicja Obywatelska przedstawia swoich kandydatów do Rady Miasta i Sejmiku

Łukasz Banaś, aspirujący do roli prezydenta Częstochowy, zaprezentował w poniedziałek zespół kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych miasta oraz członków sejmiku. W głównych pozycjach na listach znalazło się po równo czterech mężczyzn i cztery kobiety, co demonstruje parytet płci.

Banaś podkreślił podczas konferencji prasowej, że skład drużyny jest zróżnicowany – są zarówno młodzi kandydaci, jak i ci ze sporym bagażem doświadczeń. Wyraził przekonanie, że dzięki takiej mieszance 7 kwietnia zdobędą zwycięstwo w wyborach i przejmą ster rządów w mieście.

Na listach Koalicji Obywatelskiej w czterech okręgach częstochowskich widnieją nazwiska 33 osób, w tym 14 kobiet i 19 mężczyzn. Czołowe miejsca na tych listach zajmują: Joanna Rekwirewicz, Łukasz Banaś, Łukasz Pabiś oraz Marcin Korzeniec.

Listę kandydatów do sejmiku województwa śląskiego tworzy 7 osób, w tym 3 kobiety. Wśród nich pierwsze miejsce zajmuje były wiceprezydent Częstochowy Bartłomiej Sabat.

Łukasz Banaś zadeklarował, że jako prezydent zrobi wszystko, co w jego mocy, by wygrać już w pierwszej turze wyborów. Podkreślił także, że KO ma szczegółowo opracowany program, który nazywa „swoimi wartościami”.

Podczas konferencji prasowej pojawiła się również minister zdrowia Izabela Leszczyna. Podkreśliła ona, że od przyszłego prezydenta i Rady Miasta zależy to, jakim miastem będzie Częstochowa w przyszłości.