Niezwykłe zdarzenie w Częstochowie: mały chłopiec błąkał się samotnie po mieście

Chłopiec, mający na sobie jedynie koszulkę i bokserki, był widziany przechadzając się boso po ulicach miasta.

Wydarzenie to miało miejsce 9 marca, w sobotę. O godzinie 10:30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, podczas patrolu terenu miasta na ulicy Krakowskiej, zetknęli się z niecodzienną sytuacją. Na swojej drodze zauważyli chłopca, który przemierzał ulice miasta boso, nosząc tylko bokserki i koszulkę.

Sierżant sztabowy o nazwisku Gągrowski Michał oraz starszy sierżant Szczerbiak Agnieszka, zaniepokojeni tym, że ubiór chłopca nie pasował do aktualnych warunków pogodowych, zdecydowali się natychmiast podjąć interwencję. Mimo że próbowali porozumieć się z dzieckiem, nie otrzymali od niego żadnej odpowiedzi, co skłoniło ich do decyzji o zaoferowaniu mu miejsca w radiowozie, aby mógł się ogrzać.

W tym samym czasie, funkcjonariusze skierowali swoje działania na poszukiwanie pomocy w instytucjach opiekuńczych i szpitalach, z nadzieją na ustalenie tożsamości małego chłopca. Dodatkowo, wezwano na miejsce zespół medyczny, który miał na celu ocenić stan zdrowia nieletniego.