Zatrzymanie poszukiwanego Jordana M. przez niemiecką policję: rola w morderstwie na placu Orląt Lwowskich w Częstochowie

Pod koniec lipca 2023 roku, niemiecka służba policyjna aresztowała Jordana M., którego zidentyfikowano jako jednego z uczestników głośnej zbrodni, która miała miejsce w Częstochowie w poprzednim roku. Ten skandaliczny incydent miał miejsce na placu Orląt Lwowskich, gdzie dwaj mężczyźni zaatakowali parę siedzącą na ławce. Tomasz K., 49-letni mężczyzna, został brutalnie uderzony młotkiem po głowie przez jednego z napastników, co doprowadziło do jego tragicznej śmierci.

Proces sądowy przeciwko sprawcy tego okrutnego czynu rozpoczął się już wcześniej, jednak Jordan M., towarzysz mordercy, zdołał unikać wymiaru sprawiedliwości przez ponad rok. Dowody zebrane przez Prokuraturę w Częstochowie obejmowały nagrania z kamer monitoringu, które wyraźnie pokazywały scenę ataku.

Na nagraniu widoczne jest jak 35-letni Dawid B., niosący młotek, podąża w kierunku placu Orląt Lwowskich w częstochowskiej dzielnicy Raków. Towarzyszy mu 27-letni Jordan M. Kiedy docierają na miejsce, Dawid B. przekazuje swojemu towarzyszowi plecak, aby ten nie przeszkadzał mu podczas ataku młotkiem na siedzącego na ławce Tomasza K.

Brutalne uderzenia młotkiem w głowę i szyję doprowadziły do zatrzymania krążenia u 49-letniego ofiary. Pomimo 40-minutowej reanimacji i przywrócenia funkcji życiowych, Tomasz K. zmarł po przewiezieniu do szpitala.