Trzy wypadki z udziałem pieszych w Częstochowie w ciągu 12 godzin

Niespełna 12 godzin to czas, w którym miasto Częstochowa doświadczyło aż trzech wypadków drogowych, z udziałem pieszych. Służby policyjne apelują do wszystkich, którzy biorą udział w ruchu drogowym, o podejście do tej kwestii z pełną odpowiedzialnością i zwrócenie szczególnej uwagi na przejścia dla pieszych.

Pierwsze z tych niefortunnych wydarzeń miało miejsce 11 marca – poniedziałek, około godziny 20:20 na ulicy Ogrodowej. Według wstępnych informacji uzyskanych od funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, kierowca fiata seicento – 42-latek, nie ustąpił pierwszeństwa młodemu mężczyźnie – 24-latkowi, który przechodził przez pasy. W wyniku tego incydentu mężczyzna z ranami ciała został przewieziony do szpitala.

Policja podkreśla wagę przestrzegania przepisów dotyczących ustępowania pierwszeństwa pieszemu na przeznaczonych do tego miejscach. Naruszenie tych przepisów jest poważnym wykroczeniem, które nie tylko niesie za sobą konsekwencje prawne, ale przede wszystkim stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia innych osób.

Drugi wypadek wydarzył się 12 marca, we wtorek, o godzinie 5:00 na Alei Pokoju. Kierujący volkswagenem, który skręcał w lewo, zderzył się z kobietą przechodzącą przez pasy. Na skutek zdarzenia kobieta z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Trzeci incydent, który również miał miejsce 12 marca, przed godziną 8:00 na ulicy Ułańskiej, dotyczył 12-letniej dziewczynki. Dziewczynka została potrącona przez pojazd, ale na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.