Kolejne zderzenie na przejeździe kolejowym w Blachowni — 22-latek pod wpływem alkoholu wjechał pod pociąg

Niedawno miało miejsce tragiczne wydarzenie w małej miejscowości Blachownia, gdzie doszło do poważnego wypadku. W tę dramatyczną noc, dokładnie we wtorek, krótko przed godziną pierwszą, na jednym z lokalnych przejazdów kolejowych doszło do zderzenia. Ten sam przejazd był sceną innego zderzenia kilka dni wcześniej, co tylko podkreśla niebezpieczeństwo tego miejsca.

Przedstawicielka policji z Częstochowy, asp. Barbara Poznańska, dostarcza szczegółów na temat tragicznego incydentu. Z jej relacji wynika, że młody kierowca w wieku 22 lat, jadący samochodem marki Audi, nie przestrzegał sygnalizacji świetlnej na przejeździe kolejowym. Ignorując czerwone światło, wpadł pod nadjeżdżający pociąg towarowy na trasie od Ożarowa do Ołdrzychowic.

Wypadku nie dało się uniknąć i mimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, prowadzący Audi doznał poważnych obrażeń ciała. Został niezwłocznie przetransportowany do najbliższego szpitala. Po przeprowadzeniu serii badań medycznych okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badania wykazały ponad 2 promile alkoholu we krwi. W celu zapewnienia najlepszej opieki medycznej, mężczyzna został umieszczony w stanie śpiączki farmakologicznej. Obecnie trwają dalsze działania mające na celu stabilizację jego stanu zdrowia.