pijany-rowerzysta

Koniecpol: Kompletnie pijany rowerzysta z bardzo wysokim mandatem

W miniony czwartek funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzali rutynową kontrolę na ulicach Koniecpola, zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. Okazało się, że 34-letni mężczyzna ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu, w związku z czym został „nagrodzony” wysokim mandatem.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia w miejscowości Koniecpol (pow. częstochowski), gdzie policjanci przeprowadzali kontrolę drogową. W pewnym momencie rzucił im się w oczy rowerzysta, który jechał całą szerokością drogi. W ten sposób stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

O poczynaniach pijanego rowerzysty przeczytasz też na https://www.belchatowinfo.pl.

Wydmuchał prawie 2,5 promila alkoholu

Jak relacjonuje Zespół Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze postanowili go zatrzymać i poddać badaniu na trzeźwość. Ponadto, już podczas zatrzymania policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. A podczas badania alkomatem okazało się, że we krwi 34-latka jest prawie 2,5 promila alkoholu.

Za prowadzenie jednośladu pod wpływem alkoholu i stwarzania zagrożenia na drodze rowerzysta otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

A tutaj możesz dowiedzieć się o mieszkańcu Częstochowy, który zamówił paczkę z marihuaną z Holandii.