Kontuzje w Rakowie Częstochowa w aktualnym sezonie piłkarskim

Aktualny sezon piłkarski dla Rakowa Częstochowa nie należy do najłatwiejszych, biorąc pod uwagę liczbę kontuzji zgłaszanych przez zawodników. W drużynie panuje prawdziwa epidemia urazów, co utrudnia skompletowanie sprawnego składu na przyszłe mecze. Może się wydawać, że przesadzamy, ale to taka jest rzeczywistość. Raków Częstochowa, obecny mistrz Polski, w środę podał do wiadomości publicznej swój najnowszy raport medyczny. Z raportu tego wynika smutna wiadomość – Erick Otieno nie będzie miał okazji wystąpić na boisku w finałowych meczach Ekstraklasy.

Podczas 29. minuty meczu, kiedy to Otieno ścigał się z Mateuszem Wdowiakiem przy linii bocznej, nagle się zatrzymał. Odczuł intensywny ból w nodze i po krótkim czasie opuścił boisko. Jak się okazało, doszło do naderwania jego mięśnia półbłoniastego.

Sytuacja zdrowotna sprawiła, że również Fran Tudor nie był w stanie dokończyć meczu z Zagłębiem Lubin, który zakończył się wynikiem 0:2. Na szczęście, w przypadku Tudora mówimy jedynie o lekkim bólu mięśnia. Z treści raportu medycznego dowiedzieliśmy się, że są prowadzone intensywne działania, aby Chorwat był gotowy na zbliżający się mecz z Cracovią.