Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, promuje lokalną edukacja i pracę wśród młodzieży

W ramach miejskiego programu o nazwie „Teraz Lepsza Praca” oraz kampanii „Akademicka Częstochowa”, Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta Częstochowy, podróżuje po miejscowych szkołach. Jego celem jest zainspirowanie młodych ludzi do rozpoczęcia studiów na uczelniach w Częstochowie, by później mogli kontynuować swoją ścieżkę zawodową w tym mieście.

Jako część tych spotkań, Prezydent Matyjaszczyk zachęca młodzież do eksploracji różnych ścieżek kariery dostępnych w Częstochowie po ukończeniu szkoły średniej. W szczególności podkreśla szeroką gamę kierunków dostępnych na publicznych uczelniach miasta. Niektóre z tych kierunków zostały stworzone we współpracy z lokalnym biznesem, aby zapewnić firmom dobrze przygotowaną siłę roboczą, która spełnia ich konkretne potrzeby.

Prezydent Matyjaszczyk podkreśla także unikalność Częstochowy jako kompaktowego miasta, które oferuje znakomitą równowagę między pracą a życiem prywatnym. Nie jest to przeludniony metropolia, ale miejsce rosnących możliwości pracy i rekreacji. W Częstochowie można znaleźć zatrudnienie w filiach globalnych korporacji, jak również w lokalnych firmach rodzinnych, które rozwijają swoją działalność na międzynarodowe rynki.