Łukasz Żygadło powraca do PlusLigi jako dyrektor klubu Exact Systems Norwida Częstochowa

PlusLiga, najwyższa klasa siatkarskich rozgrywek w Polsce, wita na powrót Łukasza Żygadłę. Ten były zawodnik reprezentacji Polski dołącza do nowicjusza ligi, Exact Systems Norwida z Częstochowy. Co interesujące, 44-letni Żygadło nie powróci na parkiet, lecz obejmie stanowisko dyrektora w klubie.

Po siedmiu latach nieobecności, Częstochowa znów znalazła się na mapie siatkarskiej elity kraju. Również Łukasz Żygadło wraca do miasta, które ukształtowało jego karierę sportową. To właśnie w częstochowskim AZS-ie Żygadło stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki i zdobywał pierwsze triumfy. Teraz, jego doświadczenie i wiedza mają pomóc Norwidowi przetrwać w wyścigu o tytuł mistrza PlusLigi. Żygadło nie będzie jednak grał na boisku – ogłoszono, że obejmie on rolę dyrektora klubu.

Przez wiele lat Łukasz Żygadło był cenionym rozgrywającym, który blisko 250 razy reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Jego osiągnięcia to m.in. srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 2006 roku oraz zwycięstwo w Lidze Światowej w 2012 roku. Do niedawna Żygadło grał w drużynie Qatar SC, ale wygląda na to, że teraz rozpoczyna nowy rozdział swojej kariery, prawdopodobnie oznaczający odejście od gry na parkiecie.