Myśliwi wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy

Pośród myśliwych z całego kraju, którzy zgromadzili się na Jasnej Górze podczas ogólnopolskiej pielgrzymki, panowało przekonanie, że prawdziwą nagrodą za praktykowanie myślistwa są doznania duchowe. W tłumie uczestników mszy okolicznościowej dało się zauważyć osoby z hasłem „Nie zabijaj, krew to nie farba” wydrukowanym na koszulkach.

Tegoroczne, trzecie w historii spotkanie myśliwych w Częstochowie, odbyło się 21 października – sobotę. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Łowiecki – organizacja istniejąca już od 100 lat i reprezentująca interesy myśliwych. Mimo wieloletniej działalności, dopiero teraz zdecydowano się na organizację takiego spotkania. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „100 lat za nami, wieki przed nami”.

Podobnie jak rok wcześniej, uczestnicy pielgrzymki zebrali się na placu Biegańskiego przy Ratuszu w Częstochowie. Następnie uroczyście przeszli Alejami Najświętszej Marii Panny, niosąc ze sobą sztandary i pod dźwięki orkiestry, kierując się w stronę sanktuarium. O godzinie 11, w bazylice na Jasnej Górze, rozpoczęła się specjalna msza dla myśliwych, której przewodniczył ks. Sylwester Dziedzic – kapelan krajowy Polskiego Związku Łowieckiego.