Marcin N., który zasłynął z ucieczki z komisariatu, stanie przed sądem za znęcanie się nad partnerką

Przed sądem w Częstochowie odpowie za swe czyny 28-letni Marcin N., znany w Polsce nie tylko jako osoba oskarżona o znęcanie się nad swoją partnerką, ale także jako ten, który trzy miesiące wcześniej przyciągnął na siebie uwagę mediów przez spektakularną ucieczkę z budynku policji na częstochowskim osiedlu Tysiąclecia. Wówczas był już skuty kajdankami.

Rozprawę w sprawie Marcina N., obarczonego zarzutami psychicznego i fizycznego maltretowania swojej partnerki, zaplanowano na piątek, 28 czerwca. W okresie od 2022 do 2024 roku miał on upokarzać swoją partnerkę, stosować przemoc fizyczną a nawet ranić ją nożem.

Para miała wspólne mieszkanie, gdzie opiekowali się dwójką dzieci. Jednak, w lutym 2024 roku, podczas jednej z imprez alkoholowych doszło między nimi do poważnej kłótni. Skonfliktowana kobieta opuściła mieszkanie i wsiadła do samochodu. Chcąc „ukarać” swoją partnerkę za to, co uważał za jej niewłaściwe zachowanie, Marcin N. udał się na komisariat policji w Częstochowie. Tam zgłosił dyżurnemu, że jego partnerka, będąc pod wpływem alkoholu, prowadzi samochód po mieście. Policja natychmiast zareagowała na zgłoszenie, wysyłając patrol w celu zatrzymania kobiety.