Marek Papszun powraca na stanowisko pierwszego trenera Rakowa Częstochowa

Słynny klub piłkarski, Raków Częstochowa, ogłosił, że Marek Papszun ponownie dołącza do ich szeregów jako pierwszy trener z początkiem kolejnego sezonu. Zostanie związany dwuletnim kontraktem, który uwzględnia pewne okoliczności mogące doprowadzić do jego odejścia. Rynek plotek o powrocie Papszuna do Rakowa głośno o tym mówił od kilku miesięcy.

Spekulacje o powrocie Marka Papszuna do Rakowa okazały się prawdziwe. Jeszcze w poprzednim roku pożegnano go z wielkim rozgłosem, a teraz znów stawia kroki na stadionie przy ulicy Limanowskiego. Czy będzie to lądowanie helikopterem, tak jak ostatnio?

Marek Papszun wraca do klubu, który uznaje za swoją sportową ojczyznę, gdzie świętował swoje największe triumfy i zyskał status legendy. Jego imponująca kariera z II ligi aż po mistrzostwo Polski w 2023 roku jest powszechnie ceniona. Dwa razy zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar Polski, a do tego dochodzą dwa srebrne medale PKO BP Ekstraklasy i debiut w europejskich pucharach. W swoim życiorysie sportowym ma wiele indywidualnych osiągnięć, w tym dwukrotne zdobycie tytułu Trenera Sezonu PKO BP Ekstraklasy, tytuł Trenera Roku według tygodnika „Piłka Nożna” oraz ośmiokrotne wyróżnienie jako Trener Miesiąca Ekstraklasy.

Konferencja prasowa z udziałem Marka Papszuna i zarządu klubu, wraz z Michałem Świerczewskim, odbędzie się w poniedziałek, 27 maja, o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej klubowego budynku przy ulicy Limanowskiego 83. Będzie to jedyna okazja do zadawania pytań Papszunowi i zarządowi klubu Raków Częstochowa w najbliższym czasie.