Mecz kontrolny przed żużlowym sezonem ligowym między drużynami z Ostrowa i Częstochowy

W dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie kontrolne między ekipami z Częstochowy i Ostrowa, jako część przygotowań do nadchodzącej ligi. Zwyciężyła drużyna Arged Malesy, jednak oba zespoły dały szansę na grę juniorom oraz zawodnikom do 24 lat.

Niestety, w szeregach drużyny typowanej na faworyta 2. Ekstraligi nie mógł wystąpić Frederik Jakobsen. Jego miejsce zajął Tobiasz Potasznik, który rywalizuje o miejsce w składzie z Gracjanem Szostakiem. Zauważyć można było jednak na rezerwie Jakuba Krawczyka, który wystąpił gościnnie. Z kolei drużyna z Częstochowy przyjechała w osłabionym składzie – nieobecni byli Leon Madsen, Mikkel Michelsen i Mads Hansen. Tym samym, pojawiła się okazja dla tych, którzy walczą o miejsce w drużynie obok Kajetana Kupca podczas meczu w piątek – Kacpra Halkiewicza, Bartosza Śmigielskiego i Szymona Ludwiczaka. Nie zabrakło również miejsc dla zawodników reprezentujących Włókniarz w rozgrywkach Ekstraligi U24, Mitchella Cluffa i Stevena Goreta.

Arged Malesy nie zaskoczyło nikogo swoją grą – liderzy drużyny nie popełnili żadnych błędów. Po pierwszych biegach Musielak i Holder oddali swoje miejsca młodszym kolegom. Nie powinno być również zastrzeżeń do poziomu gry Gleba Czugunowa i Wiktora Jasińskiego, którzy w każdym biegu solidnie wykonali swoją pracę. Tobiasz Potasznik, walczący o miejsce w składzie z Gracjanem Szostakiem, zanotował na swoim koncie trzy punkty. W biegu wygranym przez Potasznika, młodszy z braci Szostaków zajął ostatnie miejsce. Jakub Krawczyk reprezentując swój były klub zdobył 5 punktów i bonus.