Wstrząsające zdarzenie w Częstochowie: 12-latek potrącony na przejściu dla pieszych przez kierowcę cysterny

Miasto Częstochowa stało się dzisiaj, około godziny 15, miejscem przerażającego zdarzenia drogowego. Młody chłopiec, mający zaledwie 12 lat, poruszający się na rowerze został potrącony na przejściu dla pieszych. Do tragicznego incydentu doszło, gdy za kierownicą cysterny znajdowała się osoba, która nie ustąpiła pierwszeństwa.

Takie sytuacje wywołują bezsilność i gniew – podkreśla dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie – Kierowca cysterny powinien był zatrzymać się i przepuścić pieszego z rowerem, jednak tego nie zrobił. W wyniku tego lekkomyślnego działania doszło do potrącenia młodego chłopca.

To nie była jednak sytuacja, w której dzieciak sam przemierzał ulice miasta – obok 12-latka był jego ojciec, również na rowerze. Na szczęście chłopiec pozostawał przytomny po wypadku i został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala w celu przeprowadzenia badań diagnostycznych. Jak informuje dyżurny z komendy, chłopiec prawdopodobnie odniósł obrażenia ręki.

Policja teraz skoncentruje swoje siły na wyjaśnieniu wszystkich szczegółów tego niefortunnego wypadku. Tego rodzaju incydenty są przypomnieniem dla wszystkich kierowców o konieczności zachowania ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych.