Miasto bez prądu

W dniu dzisiejszym w kilku miejscach i na kilku osiedlach w Częstochowie nie będzie prądu.

Warto zapoznać się tego typu utrudnieniami, gdyż brak dostawy prądu może irytować szczególnie osoby, które obecnie pracują lub pobieraj ą naukę w trybie zdalnym. Przyczyną braku prądu są modernizacje i przebudowy sieci.

Wyłączenie prądu pojawi się na Alei Wolności i będzie trwało około 8 godzin. Awaria potrwa w godzinach od 8- 16. Podobna sytuacja będzie miała miejsce 11 września br. tym razem w okolicy ulicy Artyleryjskiej w godzinach od 8- 16.Bez prądu będą także mieszkańcy ulicy Lwowskiej, gdzie wyłącznie prądu jest przewidziane w dniu 14 września, w godzinach od 8-15.

Jednak mimo wszystko warto także na bieżąco śledzić informacje na stronach internetowych największych operatorów i dostawców energii w województwie śląskim. Jako mieszkańcy mamy prawo zgłosić tego typu awarię pod numer 991. Infolinia jest bezpłatna i dostępna całą dobę.

Warto przygotować się do takiej rozmowy z operatorem i przeprowadzić wywiad środowiskowy z sąsiadami. Może okazać się, że tylko my pod danym adresem mamy awarię prądu, lub po prostu wysiadły nam bezpieczniki. Jeśli mieszkamy w bloku upewnijmy się czy awaria dotyczy także klatki schodowej. Bardzo często za brak prądu odpowiadają także złe warunki atmosferyczne takie jak burza, silne podmuchy wiatru, czy grad. Często zdarza się, ze sprawcą może być także człowiek, który dopuścił się kradzieży przewodów elektrycznych, lub po prostu wysiadły nam przysłowiowe korki.