Miłośnicy motocykli w Częstochowie zebrali krew i bawili publiczność podczas XVI edycji "Motoserca"

Centrum handlowe Galeria Jurajska w Częstochowie stało się gospodarzem XVI edycji wydarzenia „Motoserce”. Ta unikalna inicjatywa otworzyła drogę dla różnorodnych aktywności, w tym masowego oddawania krwi, spotkania miłośników dwóch kółek, a także darmowego koncertu znanego zespołu Big Cyc. Równocześnie, scena była pełna atrakcji związanych z motoryzacją, zaprojektowanych specjalnie z myślą o rodzinach.

Oto druga odsłona „Motoserca” w Częstochowie, która miała miejsce 18 maja. Od godziny 10:00 rano na Bulwarach Jurajskich w pobliżu galerii, czekał krwiobus – ruchome centrum poboru krwi – gotowe na przyjęcie każdego potencjalnego dawcy.

Bartosz Dróżdż, prezydent klubu motocyklowego VC 19-78 FG w Dąbrowie Górniczej, objaśniając ideę wydarzenia, powiedział: „Akcja rozpoczęła się 16 lat temu z chęci pokazania, że motocykliści mają duże serca. Chcielibyśmy przekształcić naszą pasję w coś, co pomoże innym. Dlatego co roku organizujemy zbiórkę krwi, która jest tak bardzo potrzebna. Wierzymy, że wartość dobroczynności jest nieoceniona i zawsze powraca”. Dodał również, że motocykliści są zawsze chętni do udziału w takich wydarzeniach i podobne akcje odbywają się w wielu miastach Polski.

Podczas tej akcji, zbiórka krwi była tylko jednym z wielu punktów programu. „Przygotowaliśmy dla odwiedzających koncerty, pokazy motocykli, wystawę samochodów zabytkowych, prezentacje działania służb medycznych oraz wiele innych atrakcji” – wyliczał Bartosz Dróżdż.