Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski: Trzecia runda eliminacji za nami

Miniony piątek w Rzeszowie przyniósł emocje związane z trzecią rundą eliminacyjną Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W ramach tej rywalizacji, odbywającej się na rzeszowskim Stadionie Miejskim, zawodnicy pokazali swoje umiejętności, a walka o pozycje była niezmiernie zacięta. Ostatecznie to Kajetan Kupiec cieszył się ze zwycięstwa.

Eliminacje do Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski miały miejsce w piątkowe popołudnie i były to ostatnie zawody z serii eliminacyjnej. Pierwszy termin został niestety zrujnowany przez intensywne opady deszczu, ale tym razem nic nie potrafiło przeszkodzić młodym zawodnikom w walce o awans. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, pięciu zawodników miało uzyskać awans z tego turnieju.

Jednakże okazało się, że Wiktor Przyjemski, który miał konkurować w Rzeszowie, pojechał do Rygi na finał Speedway of Nations 2. To skłoniło władze polskiego żużla do zmiany decyzji i przyznania mu dzikiej karty na finał. W rezultacie, do uzupełnienia pozostały cztery miejsca.

Zaplanowany na 30 sierpnia finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się w Lublinie. Oprócz czterech najlepszych zawodników z Rzeszowa, w nim wystąpią również: Krzysztof Sadurski, Franciszek Karczewski, Kacper Andrzejewski, Kacper Grzelak (awansowali z Gdańska), Oskar Paluch, Michał Curzytek, Sebastian Szostak i Mateusz Dul (awansowali z Zielonej Góry), Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski oraz Damian Ratajczak (uczestnicy SGP2) oraz wcześniej wspomniany Wiktor Przyjemski (posiadacz dzikiej karty).