Podpalenie samochodu na parkingu w Częstochowie i zniszczenie dwóch innych pojazdów

Na jednym z parkingów w mieście Częstochowa doszło do dramatycznego incydentu, kiedy to nieznana osoba podpaliła zaparkowany pojazd. Tym samym, doszło do uszkodzenia innych dwóch aut, które stały w bliskiej odległości od miejsca wydarzenia.

Dramat rozegrał się w środę, dokładnie 9 sierpnia, tuż przed północą. Miejsce zdarzenia to parking przy ulicy Schillera, położony w częstochowskiej dzielnicy Północ. Jak wynika ze wstępnych informacji, ofiara podpalenia to zaparkowany na osiedlowym parkingu ford mondeo – jak relacjonuje aspirant sztabowy Barbara Poznańska, pełniąca funkcję oficera prasowego miejscowej policji.

Niestety, ogień nie ograniczył się tylko do forda. W wyniku zdarzenia ucierpiały również dwa kolejne pojazdy – renault i citroen – które zostały częściowo zniszczone i nadpalone – kontynuuje opowieść aspirant sztabowy Poznańska.

Sytuacja jest na tyle poważna, że mimo intensywnych poszukiwań, na chwilę obecną nie udało się ustalić personaliów sprawcy zdarzenia. Z nieoficjalnych źródeł wynika jednak, że mogło to być osoba poruszająca się na dwukołowcu – motocyklu lub skuterze. Sprawca najprawdopodobniej oblany miał pojazd łatwopalną substancją, po czym podłożył ogień i szybko oddalił się z miejsca zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu V, którzy starają się wyjaśnić wszystkie okoliczności tego niecodziennego incydentu.