Modernizacja miejskiego lodowiska w Częstochowie – przetarg ogłoszony

Władze miasta Częstochowy postanowiły rozpocząć procedurę przetargową na gruntowną modernizację lokalnego lodowiska. Inicjatywa ta była owocem decyzji obywateli, którzy w ramach Budżetu Obywatelskiego wybrali ten projekt do realizacji, korzystając ze środków publicznych.

Modernizacja lodowiska ma przynieść szereg istotnych zmian na tym obiekcie sportowym. Prace obejmują nałożenie nowej nawierzchni sportowej, która pozwoli na różnorodne formy aktywności. Umożliwiać będzie jazdę na rolkach i wrotkach, grę w inline hokej czy uni hokeja, realizowanie ćwiczeń ogólnorozwojowych, a także jazdę na wózkach dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, nawierzchnia pozwoli na grę w tenisa ziemnego i inne gry rekreacyjne. Dodatkowo, przewidziane jest wykonanie grafiki boiska hokejowego oraz dwóch kortów tenisowych oraz montaż profesjonalnych band hokejowych z elementami ochronnymi zrobionymi ze szkła. W planach jest również uzupełnienie wyposażenia lodowiska-rolkowiska o dodatkowe boksy, zegar oraz siatki ochronne.

Zainteresowane strony mogą składać swoje oferty w przetargu do dnia 26 czerwca, najpóźniej do godziny 8:30 rano. Oferty te są składane poprzez platformę e-Zamówienia, korzystając z zakładki „Oferty/wnioski”, która jest dostępna po zalogowaniu się na swoje konto użytkownika.

Według planów przedstawionych przez miasto, wybrany w przetargu wykonawca powinien zakończyć prace modernizacyjne najpóźniej do 29 listopada.