moto-pielgrzymka

Motocykliści wyruszyli na Jasną Górę. Tysiące stalowych rumaków w Częstochowie

Zeszłej niedzieli na Jasnej Górze w Częstochowie miał miejsce Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty, na którym pojawiło się tysiące warczących jednośladów z różnych zakątków Polski. Motocyklowa pielgrzymka cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, gromadząc wokół siebie tysiące mieszkańców Częstochowy i odwiedzających miasto turystów.

Po trzyletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa do Częstochowy ponownie zawitał Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty, który odbył się 24 kwietnia na Jasnej Górze. Zbiórkę motocyklistów zorganizowano przy ul. Hallera, skąd na moto-pielgrzymkę na Jasną Górę wyruszyło tysiące jednośladów.

O pielgrzymkach na Jasną Górę pisze także portal eandrychow.pl.

Uroczysta msza święta na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odprawiono uroczystą mszę świętą, w której brali udział wszyscy uczestnicy pielgrzymki. Wszędzie można było podziwiać zaparkowane choppery, ścigacze i crossówki, a także świetnie utrzymane motocykle z zamierzchłych epok. W tym roku w trakcie nabożeństwa modlono się nie tylko o bezpieczeństwo podczas jazdy. Mszę odprawiono także w intencji ofiar w kopalniach Pniówek i Zofiówka, jak również pokoju na Ukrainie, gdzie w dalszym ciągu trwa wojna z Federacją Rosyjską.

A tutaj sprawdzisz, jak Częstochowa obchodziła 79. rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim.

Każdego roku (z wyj. lat 2020-21) Jasna Góra gości u siebie dwie pielgrzymki motocyklowe, zapraszając w swoje progi wszystkich właścicieli stalowych rumaków.