Najlepsze polskie seriale z podziałem na stacje – 8 propozycji

Jesteś miłośnikiem zagranicznych produkcji czy może polskie seriale znalazły specjalne miejsce w Twoim sercu? Obecnie nasze rodzime serie nie mają się czego powstydzić w porównaniu do tych z innych krajów. Jeśli lubisz wygodnie zasiąść na kanapie, sięgnąć po przekąski i odpalić telewizję, jesteś w idealnym miejscu – przedstawiamy najlepsze polskie seriale z podziałem na stacje telewizyjne!

Najlepsze seriale TVN

TVN to jeden z czołowych nadawców telewizyjnych w Polsce. Stacja rozpoczęła nadawanie prawie 25 lat temu – miało to miejsce 3 października 1997 roku dokładnie o godzinie 19:00. Posiada ona w swej ofercie wiele seriali, które podbiły serca milionów widzów. Dowiedz się, co warto obejrzeć.

Stacja TVN udowadnia, że potrafi tworzyć dobre seriale – robi to za sprawą Chyłki, której scenariusz oparto na cyklu powieści kryminalnych spod pióra Remigiusza Mroza. Jeśli lubisz podziwiać prawnicze zagrywki, z pewnością polubisz główną bohaterkę serii Joannę Chyłkę, w którą wcieliła się Magdalena Cielecka. Ta nieustępliwa, inteligentna prawniczka nie zrezygnuje z żadnej sprawy – nawet tak trudnej, jak obrona rodziców oskarżonych o zabójstwo własnej córki.

Czasem jednak chcemy obejrzeć coś lekkiego, zabawnego – wtedy warto postawić na BrzydUlę! Chyba większość zna tę opowieść o losach Uli Cieplak, która zostaje zatrudniona w domu mody „Febo & Dobrzański”. Serial był emitowany na antenie TVN od października 2008 do grudnia 2009 roku i po kilkuletniej przerwie powrócił w wielkim stylu! Od jesieni 2020 roku do wiosny 2022 możemy ponownie śledzić historię tytułowej bohaterki.

Jeśli doceniasz nasze rodzime produkcje, koniecznie zobacz też inne seriale TVN, które są warte uwagi. Z pewnością się nie zawiedziesz!

Najlepsze seriale Polsat

Polsat jest kanałem telewizyjnym, który ma odrobinę dłuższą historię w Polsce – został on uruchomiony blisko 30 lat temu! Miało to miejsce 5 grudnia 1992 roku o godzinie 16:30. Jakie seriale wyprodukowane przez tę stację warto obejrzeć?

Serial Przyjaciółki to produkcja, która pokazuje moc przyjaźni. Wszystko zaczyna się od zjazdu absolwentów, na którym cztery tytułowe przyjaciółki ze szkolnych lat ponownie się spotykają i odnawiają kontakt. Seria skupia się na międzyludzkich relacjach, podejmując tematy bliskie codziennemu życiu – znajdziemy tam nie tylko elementy romansu, ale i wzruszającego dramatu.

Dla miłośników kryminałów Polsat oferuje serial o tytule Osaczony. To sześć odcinków, które trzymają widzów w napięciu aż do ostatniej chwili. Głównym bohaterem jest Michał, który postanawia udać się na jogging – nie spodziewa się, że ten poranny bieg po lesie odmieni jego życie. Mężczyzna natrafia na zwłoki sześcioletniego syna sąsiadki. Wzywa policję, która pojawia się na miejscu i rozpoczyna śledztwo. A kto jest głównym podejrzanym w tej sprawie? Ten, kto znalazł martwe ciało chłopca…

Najlepsze seriale TVP

Telewizja Polska to polski telewizyjny nadawca publiczny, który w swej ofercie posiada sporo interesujących tytułów. Poznaj seriale tej stacji, które pokochały miliony widzów.

TVP oferuje kilka polskich telenoweli obyczajowych, które są emitowane na antenie przez wiele lat. Jedną z produkcji, która podbiła serca milionów, jest M jak miłość – serial można oglądać od listopada 2000 roku. To najpopularniejszy oraz najchętniej oglądany program w Polsce! Przedstawia on losy kilkupokoleniowej rodziny Mostowiaków.

Przebojowym serialem TVP są również Barwy szczęścia – prezentuje on historię mieszkańców warszawskiej ulicy Zacisznej. Można go oglądać na antenie Telewizji Polskiej od 2007 roku!

Wśród seriali TVP możemy znaleźć również klasyki, takie jak Czas honoru. To serial wojenny, który ukazuje losy polskich oficerów i ich bliskich. Przewodnim tematem jest wojna, jednak na pierwszym planie nie brakuje kwestii, takich jak relacje „Cichociemnych” z rodziną oraz przyjaciółmi, miłosne potyczki i smutne porażki.

Polskim serialem wojennym, który był emitowany na stacji TVP, jest również produkcja Ludzie i bogowie. To perspektywa zwykłego, szeregowego żołnierza, ukazująca jego wewnętrzne, etyczne dylematy i zagwozdki. Serial pokazuje, że nic nie jest czarno-białe – jest wiele odcieni szarości, między którymi nie tak trudno można się zagubić.