wypadek-laweta

Częstochowa: Zderzenie lawety z ciężarówką. Zginęła jedna osoba

Ubiegłej środy na autostradzie A1 w pobliżu Częstochowy doszło do śmiertelnego wypadku, w wyniku którego zginęła jedna osoba. Tragedia miała miejsce zaraz przed zwężeniem drogi – na terenie, gdzie prowadzone są roboty drogowe i panują ograniczenia w ruchu. W trakcie zdarzenia laweta zderzyła się z ciężarówką, co doprowadziło do śmierci kierowcy lawety.

Śmiertelny wypadek zdarzył się 11 maja o godzinie 14:30 na autostradzie A1 w pobliżu Bogusławic na trasie w kierunku Częstochowy. Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny policyjny wysłał na miejsce częstochowskich funkcjonariuszy, straż pożarną i zespół ratownictwa medycznego.

Rzuć też okiem na artykuł o zlocie motocyklowym na Jasnej Górze.

Najechał na tył ciężarówki i zginął na miejscu

Jak poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, według wstępnych ustaleń przyczyną wypadku było najechanie lawety na tył pojazdu ciężarowego. Z powodu zderzenia kierowca lawety zginął na miejscu.

Na czas oględzin miejsca tragedii i oczyszczania drogi prawy pas na odcinku A1 został zablokowany i wprowadzono tymczasowy ruch wahadłowy. Kierowcy zmuszeni byli korzystać wyłącznie z lewego pasa. Sprawą tragicznego wypadku zajmuje się częstochowska policja, która bada przebieg wydarzeń pod nadzorem prokuratury.

Śmiertelny wypadek zdarzył się ostatnio w Świętochłowicach. Przeczytasz o tym tutaj https://infoswietochlowice.pl/smiertelny-wypadek-w-swietochlowicach/.