Nieudana próba samobójstwa w Częstochowie – 8 czerwca 2023

W dniu 8 czerwca około godziny 17:00, w Częstochowie doszło do dramatycznego wydarzenia. Mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo, próbując wyskoczyć przez okno swojego mieszkania w bloku przy ulicy Wierzbowej. Na szczęście, niestandardowa sytuacja zakończyła się szczęśliwie dla potencjalnego samobójcy, gdyż służby ratunkowe zdążyły na czas interweniować.

W wyniku zgłoszenia do służb ratunkowych w Częstochowie, strażacy natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. Dodatkowo, na miejscu pojawiła się policja oraz zespół ratownictwa medycznego w karetce pogotowia ratunkowego, aby wspólnie zapewnilić pomoc potrzebującemu mężczyźnie.

W efekcie szybkiej i sprawniej interwencji służb, ostatecznie nie doszło do tragedii. Mężczyzna został natychmiast przekazany pod opiekę medyczną, gdzie otrzymał konieczną pomoc. Istnieje prawdopodobieństwo, że nieodpowiednie zachowanie mężczyzny mogło być spowodowane spożyciem alkoholu.

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz wsparcia psychologicznego, nie krępuj się zasięgnąć pomocy. Skontaktuj się z fachowcami pod bezpłatnym numerem telefonu: 116 123. Jest to kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych przeżywających kryzys emocjonalny, dostępny bezpłatnie przez 7 dni w tygodniu w godzinach 14:00–22:00.