Nocne burze nad Śląskiem: Najwięcej interwencji straży pożarnej w Częstochowie

W ciągu nocy z 8 na 9 czerwca, województwo śląskie zostało nawiedzone przez silną burzę. Najbardziej nękany przez naturę okazał się powiat częstochowski, gdzie działania ratownicze były niezbędne najczęściej.

Mocne uderzenia burzy, które rozszalały się pomiędzy sobotą a niedzielą, przetaczały się przez region śląski. Szczególnie gwałtowne zjawiska atmosferyczne miały miejsce w Częstochowie, gdzie niebo było oświetlane błyskami piorunów a niektóre rejony miasta doświadczyły nawet opadów gradu. Mimo braku informacji o poważnych zniszczeniach, prace strażaków były intensywne – mieli za zadanie usuwanie wody z zalanych terenów prywatnych oraz publicznych.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach raportowała, że od godziny 21:00 dnia 8 czerwca do godziny 6:00 dnia 9 czerwca 2024 roku zanotowano łącznie 27 interwencji. Najwięcej działań ratowniczych odbyło się na terenie powiatu częstochowskiego, aż 10. Z tych 27 zgłoszeń, 14 związanych było z silnym wiatrem, a pozostałe 13 z opadami deszczu – jak poinformował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.