Beata Szafraniec wybrana na dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie

Beata Szafraniec, absolwentka prawa z ponad dekadą doświadczenia zarządczego w sektorze ochrony zdrowia, została przeznaczona na stanowisko dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. To komisja konkursowa podjęła decyzję o jej nominacji.

Konkurs, który został przeprowadzony pod koniec maja, mógł ogłosić swój wynik tylko po zakończeniu wszystkich procedur konkursowych. Wszyscy członkowie komisji konkursowej musieli umieścić swoje podpisy na protokole. Na to stanowisko zgłosiły się trzy osoby, jednak żadna z nich nie miała bezpośrednich powiązań z instytucjami służby zdrowia w Częstochowie.

Na pierwszym miejscu lista kandydatów uplasowała się Beata Szafraniec. Komisja konkursowa szczególnie doceniła jej kompetencje oraz plan działania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego, który przedstawiła. Pani Szafraniec jest rodem z Częstochowy i jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła również studia menedżerskie specjalizujące się w zarządzaniu. Obecnie zamieszkuje na stałe w Katowicach.