Nowa era Rakowa Częstochowa: Dawid Szwarga powołany na stanowisko szefa ekipy

W dniach od 21 do 28 czerwca, Raków Częstochowa intensywnie trenuje w Arłamowie, przygotowując się do nadchodzącego sezonu 2023/24. Ten czas jest dla nich niezwykle istotny, biorąc pod uwagę zmiany, jakie zaszły w strukturze zespołu. Po tym tygodniu treningów, mistrz Polski zaplanował kolejny obóz – tym razem na terenie Austrii.

Zmiany w drużynie to efekt rezygnacji Marka Papszuna z funkcji szefa. Jego miejsce w częstochowskim zespole zajął Dawid Szwarga. Pomimo niewielkiej ilości czasu na aklimatyzację, nowy szef musiał szybko zaakceptować swoją nową rolę i stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom.

Dawid Szwarga podczas briefingu w Arłamowie wyraził swoje stanowisko na temat zmian – zdając sobie sprawę, że musi szybko wejść w nową rolę, nie chciał jednak samodzielnie dokonywać podsumowania czy wyciągać wniosków. Podkreślił, że ocena jego pracy i zasadności zmiany lidera, zostanie przeprowadzona przez zawodników, sztab oraz przeciwników na boisku. To oni są najbardziej kompetentni do oceny skuteczności wprowadzonych zmian.