Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa liderem rady nadzorczej Ekstraklasy SA

Informacje zawarte w oficjalnym komunikacie wskazują, że Wojciech Cygan, reprezentujący klub piłkarski Raków Częstochowa, objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Ekstraklasy SA. Ta spółka jest odpowiedzialna za organizację najbardziej prestiżowych meczów piłki nożnej na terenie Polski.

Kadencja nowo wybranej rady nadzorczej i jej prezydium rozpoczęła się po decyzjach podjętych podczas Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy. To spotkanie miało miejsce w stolicy Polski, Warszawie.

Na przestrzeni następnego roku, skład rady nadzorczej Ekstraklasy SA będzie obejmował nie tylko samego Wojciecha Cygana jako przewodniczącego. W gronie liderów znajdą się także Dariusz Mioduski z Legii Warszawa jako wiceprzewodniczący, sekretarzem zostanie Karol Klimczak z Lecha Poznań. Pozostałe stanowiska zajmą Jarosław Mroczek z Pogoni Szczecin, Wojciech Strzałkowski z Jagiellonii Białystok oraz Sławomir Stempniewski z Radomiaka Radom. Dodatkowo, w radzie znajdzie się miejsce dla prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy, który będzie pełnił rolę przedstawiciela związku.

Zgodnie z regulaminem spółki, cztery miejsca w radzie nadzorczej są zarezerwowane dla przedstawicieli drużyn, które osiągnęły najlepsze wyniki w ostatnim sezonie. Walne Zgromadzenie wybiera też dwóch dodatkowych członków spośród reprezentantów innych klubów. Komplet składu dopełnia przedstawiciel PZPN.