Trzej mężczyźni zatrzymani za posiadanie ponad pół miliona nielegalnych papierosów

Policjanci z Częstochowy aresztowali trzech mężczyzn, którym grozi teraz do trzech lat więzienia. Powodem ich zatrzymania było posiadanie w swoich domach znacznej ilości nielegalnych papierosów – ponad 500 tysięcy sztuk bez należnych opłat akcyzowych.

Byli to mieszkańcy Zabrza i Bytomia w wieku 40, 49 i 60 lat, których śladem podążyli częstochowscy kryminalni specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej. W skład tej grupy wchodziła trójka podejrzanych.

Jak powiedziała aspirant sztabowy Barbara Poznańska, rzecznik prasowy policji w Częstochowie, w mieszkaniach mężczyzn odnaleziono i zabezpieczono dokładnie 531 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne towary zostały następnie skonfiskowane przez częstochową policję.

Wszyscy trzej mężczyźni, mieszkańcy Śląska, zostali aresztowani i już usłyszeli zarzuty. W ramach przygotowań do przyszłych sankcji karnych i grzywien, śledczy zabezpieczyli dodatkowo gotówkę w wysokości 30 tysięcy złotych. Jeżeli zostaną uznani za winnych, mężczyźni mogą spodziewać się surowych kar – dużych grzywien oraz do trzech lat pozbawienia wolności. Ostatecznie jednak o ich losie zadecyduje sąd.