Przypadek Dawida G. – prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ jest organem ścigania w sprawie przeciwko Dawidowi G. Akt oskarżenia został formalnie złożony w miejscowym sądzie w czwartek, dając oficjalne rozpoczęcie procesu prawomocnego.

Podczas prowadzonego dochodzenia ustalono, że 3 stycznia 2023 roku, Dawid G., będący mieszkańcem jednej z miejscowości podczęstochowskich, przybył do miasta Częstochowy. Tam, jako swój kolejny cel obraca sklep, w którym nabywa kominiarkę oraz okulary przeciwsłoneczne. Przybywając na miejsce swojego przestępstwa, czyli do oddziału bankowego znajdującego się przy alei NMP w Częstochowie, około czternastej godziny, po uprzednim nałożeniu kominiarki na głowę, wszedł do środka.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury, Dawid G. wyjął z torby reklamówki pistolet gazowy i zażądał od kobiety pracującej w banku wydania mu kwoty 50 tysięcy złotych.

Akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu Dawidowi G. trafił na biurko sądu. Zarzuty dotyczą popełnienia rozboju przy użyciu broni palnej w placówce bankowej usytuowanej w Częstochowie, w województwie śląskim. W dokumentach jest również wspomniane o tym, że G. groził pracownicy banku wybuchem poprzez detonację materiału wybuchowego.