Nowoczesne wyposażenie dla Straży Pożarnej: dwie jednostki otrzymują nowe wozy

Pożarnicy z naszej lokalnej Straży Pożarnej otrzymali znaczące wsparcie w postaci dwóch nowocześnie wyposażonych wozów. Te średniej wielkości pojazdy, które wprowadzono do służby w listopadzie, stanowią istotny atut dla naszych strażaków.

Nowe wozy strażackie zostały przydzielone do konkretnych jednostek – jednostki ratowniczo – gaśniczej nr 2 w Częstochowie oraz jednostki nr 4 w Koniecpolu. Oznacza to, że strażacy z tych jednostek będą mogli korzystać z najnowszych modeli pojazdów podczas swojej służby.

Wcześniej używane pojazdy, jakkolwiek sprawne, były już nieco przestarzałe. Te dwa nowe wozy zastępują je, zapewniając strażakom bardziej efektywne i nowoczesne narzędzia do walki z pożarami.

Jest to rezultat starannego planowania i organizacji ze strony Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki realizacji projektu „Usprawniania systemu ratownictwa na drogach”, co jest kolejnym krokiem do zapewnienia najlepszego możliwego wsparcia dla naszych lokalnych strażaków.