Nowy sprzymierzeniec platformy – Polska 2050 Szymona Hołowni

Znany w środowisku częstochowskim, Marcin Maranda, reprezentujący Samorządowców RP, zdecydował się na współpracę z platformą tworzoną przez Szymona Hołownię – Polską 2050. Maranda nie jest postacią anonimową dla mieszkańców Częstochowy, bowiem w przeszłości miał już okazję ubiegać się o fotel prezydenta miasta. W chwili obecnej spekuluje się, iż to właśnie on może zostać oficjalnym przedstawicielem Trzeciej Drogi dla stanowiska prezydenta Częstochowy.

Marcin Maranda, po Dawidzie Sztajnerze, to następna istotna postać lokalnej sceny politycznej, która zdecydowała się połączyć siły z Trzecią Drogą. Celem takiego sojuszu jest zdobycie jak największej liczby głosów w nadchodzących wyborach samorządowych.

Poseł Piotr Strach z Polski 2050 wyraził swoje entuzjastyczne poparcie dla nowego sojuszu, nawiązując do wspólnych historycznych działań na rzecz samorządu: „Dziś mam wyjątkową przyjemność powitać naszych starych przyjaciół, z którymi kilka lat temu mieliśmy okazję pracować wspólnie dla dobra mieszkańców Częstochowy, zarówno w ramach Rady Miasta, jak i klubu radnych Mieszkańcy Częstochowy. Dzisiaj, razem z panem Marcinem Marandą, zdecydowaliśmy się na ponowne spotkanie na samorządowej ścieżce. Ogłaszamy, że Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Trzecia Droga podejmą wspólne działania podczas nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Miasta”.

Wśród kandydatów reprezentujących Samorządowców RP znajdą się m.in. Beata Bogus, która będzie ubiegać się o miejsce w radzie gminy Wręczyca Wielka, Marcin Nocoń – potencjalny przedstawiciel w Radzie Miasta Częstochowy oraz Damian Anzorge, który zamierza ubiegać się o stanowisko w radzie gminy Rędziny.