Obcokrajowiec z bronią gazową został zatrzymany

W minioną niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie 4:25 rano doszło do niecodziennego incydentu w śródmieściu Częstochowy. Policja prowadzi teraz dochodzenie dotyczące obcokrajowca, u którego znaleziono broń. Mężczyzna ten został zatrzymany przez strażników miejskich podczas ich porannej służby patrolowej.

Gdy mężczyzna zauważył nadjeżdżający radiowóz, natychmiastowo porzucił swój laptop i podjął próbę ucieczki. Jednak szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zabezpieczenie porzuconego komputera i zatrzymanie uciekiniera na ulicy Śląskiej, chwilę później.

Jak informuje Artur Kucharski, pracownik Komendy Straży Miejskiej w Częstochowie, obcokrajowiec zachowywał się agresywnie i był pod wpływem alkoholu. W związku z jego postawą, strażnicy miejscy byli zmuszeni użyć siły w celu obezwładnienia mężczyzny i założenia mu kajdanek. Co więcej, mężczyzna odmówił podania swoich danych osobowych. W trakcie przeszukania, strażnicy miejscy ujawnili przy nim pistolet gazowy oraz inne przedmioty.

Zatrzymany obcokrajowiec został przekazany do Organizacji Pomocy Osobom Pokrzywdzonym przez Alkohol (OPOPA), gdzie przebywał do momentu wytrzeźwienia. Teraz musi on liczyć się z konsekwencjami swojego czynu, a śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z I Komisariatu Policji.