Oskarżony o usiłowanie zabójstwa 18-latek z Bytomia spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie

Za kratami przymusowo spędzi najbliższe trzy miesiące osiemnastoletni mieszkaniec Bytomia, który musi stawić czoła poważnym zarzutom dotyczącym usiłowania morderstwa. Jak się okazuje, plan ten wykonany był ze szczegółową precyzją – jego celem padł kurier, którego młodzieniec zwabił do małej miejscowości na terenie powiatu myszkowskiego z zamiarem dokonania ataku. W wyniku tego napaści na życie, 61-letni kurier został w ciężkim stanie przewieziony do szpitala.

Mieszkaniec Bytomia, który nie osiągnął jeszcze pełnoletniości, zaplanował swój czyn z dużą starannością. Prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, wyjaśnia jak przebiegały te przygotowania. W pierwszej kolejności młodzieniec złożył zamówienie na sprzęt elektroniczny wart kilkanaście tysięcy złotych w sklepie internetowym z opcją płatności za pobraniem. Jednocześnie wystawił ogłoszenie o sprzedaży tego samego sprzętu na portalu internetowym, tworząc w ten sposób pozory legalnej transakcji.

Podczas składania zamówienia 18-latek podał fałszywe informacje personalne i jako adres dostawy wskazał miejscowość Ostrów w powiecie myszkowskim. W celu zmylenia śledczych, zamaskował swój adres IP, sugerując, że transakcja została zrealizowana zza granic naszego kraju. Gdy kurier dotarł na miejsce, młody człowiek zaatakował go za pomocą niebezpiecznego narzędzia, doprowadzając do jego utraty przytomności. W następstwie tego, rabuś zabrał przesyłkę, którą sam wcześniej zamówił.