Tradycyjna Olimpiada Razem na Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie

W piątkowe popołudnie, 8 września, na częstochowskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego odbyła się kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia sportowego – Olimpiada Razem. To zawsze gorąco wyczekiwane przez uczestników i kibiców spotkanie jest już częścią tradycji miasta.

Festiwal sportowy zainaugurował Integracyjny Miting Lekkoatletyczny, gromadzący dzieci i młodzież nie tylko z częstochowskich szkół specjalnych i integracyjnych, ale także ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Co więcej, w zawodach brali udział również reprezentanci organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych zarówno z Częstochowy, jak i z okolicznych regionów. Zdaniem organizatorów, Olimpiada Razem to nie tylko impreza sportowa, ale przede wszystkim doskonała okazja do integracji, zabawy i poznania nowych ludzi.

Po wyczerpujących, ale pełnych emocji sportowych rywalizacjach, nadszedł czas na wręczenie nagród. Każdy z zawodników został doceniony za swój wysiłek i otrzymał medal, a najlepsi dodatkowo mogli cieszyć się z pucharów.