Pamięć Profesora Mrowca uczczona przez prawie 200 biegaczy w biegu terenowym w Olsztynie

W hołdzie dla przedwcześnie zmarłego profesora Politechniki Częstochowskiej, Macieja Mrowca, prawie dwustu biegaczy różnych grup wiekowych zgromadziło się na jurajskich ścieżkach Olsztyna. Bieg upamiętniający profesora został zorganizowany w tym malowniczym miejscu.

Maciej Mrowiec, pełniący funkcję prorektora ds. rozwoju w Politechnice Częstochowskiej, niespodziewanie odszedł 13 grudnia 2022 roku, mając zaledwie 48 lat. Marszobieg Terenowy im. prof. Macieja Mrowca to inicjatywa uczelni, mająca na celu oddanie mu hołdu.

Katarzyna Brendzel, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej podkreśla, że uczelnia w ten sposób wyraża swój szacunek dla swojego Profesora. Brendzel przypomina o tym, że poza nauką, Profesor Mrowiec miał również inną pasję – sport.

Impreza odbyła się w pięknej scenerii jurajskiego Olsztyna. Pierwszymi zawodnikami były dzieci, które rywalizowały na dystansie 100 metrów w kategorii wiekowej 5-8 lat oraz biegły na dystansie 400 metrów w grupie wiekowej 9-12 lat.

Pomimo zaciętej rywalizacji, dzieci przekroczyły linię mety z uśmiechami. Po zakończonym wysiłku czekało na nie wiele atrakcji – dmuchańce, malowanie twarzy, bańki mydlane i zabawy z animatorkami. Wielkim hitem było obrotowe zdjęcie, które przyciągnęło zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Z tej atrakcji każdy mógł zachować niezapomniane filmiki jako pamiątkę – dodaje Brendzel.

Następnie nadszedł czas na bieg główny dla dorosłych. Zawodnicy wystartowali równocześnie na dystansach 6 km oraz 9 km. Oprócz tego, zorganizowany został również bieg nordic walking na dystansie 6 km.