Przetarg na budowę parku linowego przy ulicy Zegarowej został ogłoszony przez miasto

Miasto podjęło decyzję o przeprowadzeniu przetargu na stworzenie parku linowego w dzielnicy Dźbów, konkretnie przy ul. Zegarowej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, również za pośrednictwem Budżetu Obywatelskiego, powstał park linowy przy ul. Zaciszańskiej, który cieszy się popularnością wśród mieszkańców.

Obecna oferta przetargowa koncentruje się na stworzeniu nowego parku linowego, którego otwarcie ofert jest planowane na 11 czerwca. Zakres prac obejmuje nie tylko budowę samego parku, ale również wykonanie nawierzchni, elementów małej architektury i ogrodzenia placu zabaw.

Dokładniej rzecz ujmując, projekt zakłada stworzenie modułowego parku linowego składającego się z 9 słupów, 9 platform i 12 przeszkód linowych dla użytkowników z trzech różnych grup wiekowych. Oprócz tego, planowane jest wykonanie bezpiecznej nawierzchni (190 m kw.) z mat przerostowych oraz wysiew trawy w jej obrębie. Zadaniem wykonawcy będzie również utworzenie nawierzchni z kostki brukowej (36 m kw.) służącej jako dojście do urządzeń parku linowego, a także placu z ławkami i koszem na śmieci. Istotną częścią projektu jest również wykonanie ogrodzenia placu zabaw, tablicy informacyjnej, dwóch ławek, kosza na śmieci i stojaka rowerowego.

Do obowiązków wykonawcy będzie należało również przygotowanie terenu do budowy przez wyrównanie i oczyszczenie terenu, jak również wysiew trawy na obszarach dotkniętych pracami budowlanymi.

Całość inwestycji jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego – decyzji wyłonionej w głosowaniu na obecny rok. Firmy zainteresowane projektem będą miały 4 miesiące na realizację prac od momentu podpisania umowy.

Aktualne działania są kontynuacją sukcesu ubiegłorocznego projektu „Stradomski Park Linowy”, który powstał przy ul. Zaciszańskiej. Park ten oferuje wiele atrakcji dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat, zapewniając jednocześnie bezpieczną nawierzchnię dla młodych użytkowników.