Pierwsza instancja wydała wyrok w głośnej sprawie próby zabójstwa policjanta w Częstochowie

W przypadku, który zszokował mieszkańców Częstochowy i został szeroko omówiony w mediach, zapadł końcowy werdykt. Sąd pierwszej instancji w Częstochowie uznał winnym oskarżonego o próbę zamordowania funkcjonariusza policji.

Dnia 12 września, na sali sądowej Sądu Okręgowego w Częstochowie, rozbrzmiał werdykt w sprawie, która dotyczyła usiłowania zbrodni na przedstawicielu prawa. Cała sytuacja miała miejsce na terenie dzielnicy Raków, położonej w Częstochowie.

Śledztwo wykazało, że 15 marca 2022 do jednego z apartamentów w Rakowie skierowano dwóch stróżów prawa. Powodem ich wizyty było zgłoszenie złożone przez Roberta K., właściciela mieszkania. Zgłaszający twierdził, że nieznane osoby wtargnęły do jego domu, rozlały alkohol i uciekły, korzystając z balkonu jako drogi ucieczki.

Podczas gdy funkcjonariusze przeprowadzali inspekcję nieruchomości, doszło do nieoczekiwanego obrócenia sytuacji – Robert K. rzucił się z bagnetem na jednego z policjantów. Uderzył go w lewy bok, celując w serce. Szczęśliwie, ostrze bagnetu zahaczyło o notatnik i telefon, które oficer miał schowane w taktycznej kieszonce kamizelki, co skutecznie osłabiło uderzenie. Po tym incydencie stróże prawa szybko zareagowali, obezwładniając agresora poprzez przewrócenie go na ziemię i nałożenie kajdanek.