Pierwsze triumfy Rakowa Częstochowa na drodze do europejskich pucharów

Na różnych płaszczyznach futbolu, Raków Częstochowa, aktualny Mistrz Polski, zaczyna zdobywać swoje pierwsze zwycięstwa. Pierwszym krokiem w kierunku europejskich pucharów było pokonanie Florę Tallin w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mając na celowniku drugą rundę, „Medaliki” są teraz gotowi zmierzyć się z Karabachem. Od tego, jak potoczy się ta runda, zależą ich przeciwnicy w trzeciej rundzie.

Raków Częstochowa stoi przed wielkim wyzwaniem, jakim jest mecz z Karabachem w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Pomimo że ten mecz jeszcze się nie odbył, UEFA już dzisiaj dokona losowania par na trzecią rundę europejskich pucharów. Taka jest zasada: jeśli Raków, jako mistrz Polski, okaże się lepszy od azerskiej drużyny, nadal będzie rywalizować w eliminacjach Ligi Mistrzów – konkretnie w III rundzie. Natomiast jeśli poniósłby porażkę, to zobaczymy go w tej samej rundzie, ale tym razem w eliminacjach Ligi Europy.

UEFA podjęła działania o godzinie 9:00, aby podzielić drużyny na grupy i ułatwić proces losowania. Prawdziwe losowanie rozpoczęło się o godzinie 12:00 dla Ligi Mistrzów i o godzinie 13:00 dla Ligi Europy. W ten sposób Raków Częstochowa ma teraz dwie możliwości do rozważenia.