Podsumowanie początku roku przez śląską policję: Analiza zdarzeń drogowych i apel o bezpieczeństwo

Początek bieżącego roku na śląskich drogach okazał się tragiczny w skutkach dla wielu pieszych. Śląscy stróże prawa donoszą, że od stycznia na naszych lokalnych drogach doszło już do czterech zgonów pieszych, a dodatkowo 18 osób zostało rannych w wyniku różnego rodzaju wypadków. Wszystkiemu można by zapobiec, gdyby zarówno kierowcy jak i piesi przestrzegali zasad ostrożności.

Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, funkcjonariusze gorąco zachęcają wszystkich pieszych do noszenia elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze. Kierowcom zaś przypominają o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz utrzymaniu trzeźwości podczas prowadzenia pojazdu.

Od początku roku policja odnotowała 21 wypadków drogowych z udziałem pieszych. Niestety, w rezultacie tych incydentów cztery osoby nie żyją, a 18 zostało rannych. Najtragiczniejsze z tych wypadków miały miejsce w Korbielowie na ulicy Granicznej, w Częstochowie na ulicy Legionów, gdzie dwie kobiety zostały potrącone przez 80-letniego mężczyznę prowadzącego audi na oznakowanym przejściu dla pieszych oraz w Bytomiu na ulicy Zabrzańskiej, gdzie kierowca mitsubishi spowodował śmiertelny wypadek, potrącając 84-letniego mężczyznę. Wszystkie te zdarzenia są obecnie badane przez policję pod nadzorem prokuratury, która stara się wyjaśnić szczegółowe okoliczności każdego z tych tragicznych incydentów.