Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Turnieju Karate Okinawa UECHI-RYU w Częstochowie

21 października Częstochowa stała się areną intensywnej rywalizacji karateków z kraju i zagranicy podczas XI Ogólnopolskiego Turnieju Karate Okinawa UECHI-RYU. Miejsce zmagań to Hala Sportowa, mieszcząca się przy ulicy Zamenhofa 23. Niezwykle zacięte pojedynki odbyły się w dwóch dyscyplinach – kumite oraz sumo-graplingu.

Turniej zgromadził na starcie 270 zawodników reprezentujących Polskę i Ukrainę. Rywalizowali oni w szereg różnych stylów karate, takich jak Shin-kyokushin, Kyodo Kyokushin, Kyokushin, Shidokan Karate, Oyama Karate, Uechi-Ryu Karate czy Goju-Ryu. Region Słupski miał swoją reprezentację w postaci Klubu Karate Goju-Ryu z Dębnicy Kaszubskiej. W skład drużyny wchodzili trener Krzysztof Lehmann oraz sześciu zawodników, którzy na koniec wywalczyli łącznie osiem medali: dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe.

Wśród najlepszych okazali się Filip Kieraś, zdobywca srebrnego medalu w konkurencji kumite oraz brązowego w sumo-graplingu w kategorii wagowej +20 kg. Filip otrzymał dodatkowo puchar dla najmłodszego uczestnika turnieju. Valerii Privalov zasłynął złotym medalem w sumo-grapplingu i brązowym w kumite w kategorii wagowej 30 kg. Maja Kołpińska zdobyła srebro w sumo-grapplingu i brąz w kumite, rywalizując w kategorii wagowej +20 kg. Jej imienniczka, Jagoda Kołpińska, triumfowała w sumo-grapplingu zdobywając złoty medal i zajęła czwarte miejsce w kumite (waga 40 kg). Wojciech Ocimek zdobył brązowy medal w kumite, startując w kategorii wagowej +40 kg. Niestety, Filip Zawistowski doznał kontuzji i nie mógł kontynuować rywalizacji.