Policja poszukuje osób oskarżonych o oszustwo seniora na 70 tys. złotych w Częstochowie

Scena rodem z filmu kryminalnego rozegrała się w Częstochowie, gdzie dwoje ludzi przystąpiło do skomplikowanego oszustwa. Wszystko zaczęło się bardzo niespodziewanie, ale szybko przybrało drastyczny obrót, skutkując utratą dużej sumy pieniędzy przez ofiarę. Aktualnie trwają intensywne poszukiwania jednej z osób zaangażowanych w to przestępstwo, której zdjęcie jest już w rękach policji.

Nieszczęsne wydarzenie miało miejsce 24 stycznia 2024 roku na ulicy Okulickiego, na terenie Częstochowy. Niespodziewany telefon od mężczyzny zakłócił spokój 77-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna ten podał się za lekarza pracującego w Szpitalu zlokalizowanym przy ulicy Bialskiej również w Częstochowie.

Kobieta podejrzewana o udział w oszustwie jest obecnie poszukiwana przez miejscową policję. Podczas rozmowy telefonicznej, fałszywy lekarz wprowadził starszego pana w błąd, mówiąc mu, że jego syn z powodu zakażenia koronawirusem, został przewieziony do szpitala. Twierdził przy tym, że synowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, jeśli nie dostanie natychmiastowo bardzo drogiego leku. W wyniku tego oszustwa, 77-latek stracił 70 tysięcy złotych, które miał w domu.