Policjantka poza godzinami pracy udaremniła jazdę nietrzeźwej kierującej

W ostatni wtorek marca, dokładnie 26, zdarzyło się coś niezwykłego. Aspirant Marlena Leszczyniak z Częstochowy, po zakończeniu służby, planowała zrobić wyprawę na zakupy ze swoim 7-letnim synkiem. W trakcie podróży w powiecie kłobuckim zauważyła jednak nietypowe zachowanie kierującej Volkswagenem Caddy. Samochód poruszał się niewłaściwie – raz przyspieszał, innym razem gwałtownie zwalniał, a całości dopełniało poruszanie się po całej szerokości jezdni.

Marlena, mimo że na pokładzie była jej pociecha, nie mogła pozostać obojętna na takie zachowanie. Uznała bowiem, że za sterami Volkswagen’a może być osoba pod wpływem alkoholu, która stanowi coraz większe zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego.

Zdecydowała się podążać za tym pojazdem, który ostatecznie zatrzymał się na jednym z prywatnych podwórek. Kiedy policjantka podeszła do samochodu, okazało się, że za kółkiem siedzi 66-letnia kobieta. Marlena podejrzewała, że jest ona nietrzeźwa – relacjonuje asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Policjantka natychmiast poprosiła o wsparcie swoich kolegów z krzepickiego komisariatu. Gdy dotarli na miejsce, przeprowadzili badanie alkotestem u 66-latki. Wynik był zatrważający – kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.