Zagadka tragicznego wybuchu pod Lublińcem – Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi śledztwo

W kontekście tragicznego incydentu, który miał miejsce na terenie byłego 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Solarni, Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła oficjalne dochodzenie. Podczas ćwiczeń wojskowych, które odbyły się na poligonie koło Lublińca, straciło życie dwóch żołnierzy.

Niefortunne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 25 marca, w Solarni, znajdującej się w powiecie lublinieckim. W czasie symulacji wysadzania trotylu na terenie byłego 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej doszło do niewyjaśnionej eksplozji. Pomimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych, nie udało się uratować dwóch uczestniczących osób.

Nieszczęśliwe ofiary to żołnierze 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego, obaj w wieku 36 lat. Jeden z nich służył jako szeregowy od szesnastu lat, drugi pełnił służbę jako starszy kapral od dwóch lat. Obaj byli zawodowymi wojskowymi.

Szkolenia z inżynierii i saperstwa, podczas których doszło do tragicznego incydentu, są obowiązkowym elementem corocznego programu szkoleniowego dla każdego żołnierza 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego.