Pościg za zwycięstwem: Włókniarz Częstochowa kontra Sparta Wrocław w 9. serii PGE Ekstraligi

Dzisiejsza data zapewne jest zaznaczona w kalendarzach miłośników żużla – to właśnie tego dnia drużyna Włókniarz Częstochowa stawia czoła aktualnemu wicemistrzowi Polski, Sparta Wrocław, na ich terenie. Spotkanie to odbędzie się w ramach dziewiątej kolejki PGE Ekstraligi, a więc czeka nas emocjonujący wieczór.

Poprzednie starcie tych zespołów, które miało miejsce w bieżącym sezonie, zakończyło się nierozstrzygniętym remisem. To był mecz pełen napięcia, gdzie do końca nie było wiadomo, kto ostatecznie triumfuje. Zespół Włókniarza był o krok od zwycięstwa, prowadząc różnicą dziesięciu punktów tuż przed końcowymi dwoma wyścigami. Niestety dla nich, rywale pokazali, że żużel to sport pełen niespodzianek i udało im się odrobić straty w kluczowych momentach.

Podobnej intensywności emocji można spodziewać się podczas dzisiejszego rewanżu. Historia pokazuje, że zespół z Częstochowy dobrze czuje się na wrocławskim torze. Na dodatek, Włókniarz jest w znakomitej formie, odnosząc cztery kolejne triumfy. Szkoleniowcy obu drużyn deklarują wystawienie swoich najmocniejszych składów. Dodatkowo, Kacper Halkiewicz, po przebytej kontuzji, wraca do gry. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:45.