Poszukiwani nabywcy dla opuszczonych kamienic w Częstochowie po sprzedaży Domu Księcia

W Częstochowie, po długotrwałym i pełnym zawirowań procesie sprzedaży tzw. Domu Księcia, lokalne władze miasta rozpoczęły poszukiwania potencjalnych nabywców dla kilku innych pustostanów. Proces sprzedaży Domu Księcia przypominał telenowelę, kończąc się sukcesem tuż przed końcem ubiegłego roku.

Po trzech niepowodzeniach na aukcjach, największa kamienica wybudowana w Częstochowie przed drugą wojną światową została ostatecznie sprzedana drogą negocjacji. Budynek o powierzchni użytkowej 10,2 tys. m kw., znany jako Dom Księcia, znajduje się przy skrzyżowaniu alei Wolności i ulicy Sobieskiego. Nabywca zgodził się na zakup za kwotę 5,1 mln zł, która ma zostać zapłacona w dwóch ratach – druga z nich do dnia 30 września 2024 roku.

Nowy właściciel Domu Księcia, Artur Szlufik, podczas rozmowy z dziennikarzami „Wyborczej” wyraził chęć przekształcenia budynku w mieszkania przeznaczone na długoterminowy wynajem. Plany te mają być realizowane na preferencyjnych warunkach, z możliwością dokonania meldunku przez najemców.