Kierujący BMW nie utrzymał kontroli nad autem i zderzył się z barierką

W dniu dzisiejszym, około godziny 5.00 rano na 451 kilometrze trasy autostradowej A1 kierującej się w stronę Katowic, doszło do zdarzenia drogowego. Młody, mający zaledwie 21 lat kierujący samochodem marki BMW, nie utrzymał kontroli nad swoim pojazdem. Skutkiem tego było uderzenie w barierki energochłonne oraz przewrócenie się pojazdu dachem do góry. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia wystąpiły poważne komplikacje dla ruchu drogowego, które ograniczały się do jazdy tylko lewym pasem.

Policja z Częstochowy, opierając się na pierwszych ustaleniach ze śledztwa, poinformowała, że 21-letni mężczyzna kierujący samochodem marki BMW pochodzący z powiatu kłobuckiego, nie dostosował prędkości swojego pojazdu do aktualnych warunków drogowych. Skutkiem tego było utracenie kontroli nad autem, uderzenie w barierki energochłonne oraz przewrócenie pojazdu. Młody kierowca z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Na miejscu wypadku nadal prowadzone są czynności śledcze. Ruch odbywa się tylko jednym pasem ruchu w kierunku Katowic, co wiąże się z utrudnieniami dla kierowców.

Reprezentanci służb mundurowych apelują o zachowanie ostrożności oraz rozsądku podczas kierowania pojazdem. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, pozwoli bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego. Szczególnie na autostradzie, gdzie dozwolone są wyższe prędkości, ważne jest utrzymanie bezpiecznej odległości od pojazdu poruszającego się bezpośrednio przed nami oraz respektowanie podstawowych zasad postepowania w przypadku wystąpienia awarii, kolizji lub wypadku.