21-letni kierowca BMW spowodował wypadek na autostradzie A1

Na odcinku autostrady A1 doszło do groźnego wypadku spowodowanego przez młodego kierowcę, który nie potrafił zapanować nad swoim BMW. W wyniku zdarzenia, 21-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, natomiast na trasie występują istotne problemy z płynnością ruchu. Sytuację na miejscu zdarzenia kontroluje częstochowska policja, która apeluje do wszystkich kierowców o odpowiedzialność i rozwagę podczas prowadzenia pojazdu.

Wypadek miał miejsce we wczesnych godzinach rannych w poniedziałek, krótko po 5:00. Według wstępnych ustaleń policyjnych, sprawca wypadku, 21-letni mieszkaniec okolic Kłobucka, prowadzący samochód marki BMW, poruszał się zbyt szybkim tempem na tle panujących warunków drogowych.

Młody kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, które niewiele później uderzyło w barierki energochłonne i przewróciło się na dach. W wyniku tego zdarzenia, 451. kilometr autostrady A1 w kierunku Katowic jest obecnie niedostępny.

Po wypadku, 21-latek z obrażeniami ciała został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala. Jak wynika z informacji przekazanych przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie, na miejscu trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Ruch w stronę stolicy Śląska odbywa się tylko jednym pasem ruchu, co generuje znaczne utrudnienia dla innych kierowców.