Powrót wykładów maryjnych na Jasną Górę po przerwie wakacyjnej

Wykłady maryjne, które są znane ze swojej edukacyjnej wartości, powracają do sanktuarium na Jasnej Górze po letniej przerwie. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę, jak poinformowało Biuro Prasowe tej popularnej destynacji religijnej.

Pierwszy wykład po letnim odpoczynku nosi tytuł „Maryja w Kościele. Kościół w Maryi” i stanowi część cyklu „Sobotnich wykładów Maryjnych”, który jest regularnie prowadzony w tym sanktuarium. Będzie on miał miejsce w Kaplicy Różańcowej o godzinie 19. W roli wykładowcy wystąpi o. prof. dr hab. Andrzej Napiórkowski, OSPPE, reprezentujący Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – takie informacje przekazało Biuro Prasowe sanktuarium.

o. Grzegorz Prus, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego i jeden z organizatorów cyklu spotkań, podkreślił, że celem tych wykładów nie jest jedynie upamiętnienie Matki Bożej. Zdaniem ojca Prusa, powinniśmy traktować Maryję jako inspirację i źródło cennych nauk. Maryja ma dla nas przesłanie, które jest zawarte nie tylko w Piśmie Świętym i objawieniach maryjnych, ale także w postaci samej Maryi, która jest „figurą Kościoła”. To jest kluczowy aspekt przekazów maryjnych, a przez postrzeganie Maryi możemy nauczyć się czegoś o pięknym życiu i o sposobach naśladowania Jezusa – powiedział dyrektor.