Prima, psi detektyw z Częstochowy, ponownie w akcji

Prima, znana z niezwykłej skuteczności w wykrywaniu narkotyków, czworonożny stróż porządku służący w Straży Miejskiej w Częstochowie, znów pokazała swoje umiejętności. Tym razem, podczas przeszukania jednej z prywatnych nieruchomości oraz przyległych do niej budynków gospodarczych, odnalazła aż siedem foliowych torebek wypełnionych substancjami psychotropowymi.

Artur Kucharski, rzecznik prasowy straży miejskiej w Częstochowie, poinformował, że funkcjonariusze zostali wezwani na miejsce przez lokalną policję. Oficerowie z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie poprosili o wsparcie w przeprowadzeniu akcji poszukiwawczej potencjalnych środków odurzających.

Służbowy pies Straży Miejskiej – Prima – przy wsparciu swojego przewodnika i funkcjonariuszy policji dokładnie sprawdziła cały teren nieruchomości. Podczas swojej pracy Prima zidentyfikowała siedem torebek foliowych: sześć z nich zawierało biały proszek, a jedna była wypełniona ciemnozielonym suszem. Po przeprowadzeniu analizy substancji, potwierdzono, że są to narkotyki.

Na koniec rzecznik prasowy straży miejskiej dodał, że teraz właścicielowi odnalezionych narkotyków grożą konsekwencje prawne.